Вручення ІІ Щорічної Премії Міста літератури ЮНЕСКО

Вручення ІІ Щорічної Премії Міста літератури ЮНЕСКО

31 жовтня у приміщенні Музею Етнографіі Та Художнього Промислу відбулась друга церемонія вручення Премії Міста літератури ЮНЕСКО.

Лауреатом Премії став Андрій Содомора за переклад творів Гесіода “Походження Богів. Роботи і дні. Щит Геракла”.

Особливу відзнаку, що відповідає цінностям Премії, а саме побудування міжкультурних та міжлітературних мостів порозуміння у розмірі 50-ти тисяч гривень здобули Анна Вовченко за переклад роману Джеффрі Євгенідіса “Середня стать” та Катерина Калитко – авторка поетичної збірки “Бунар”.

“Дуже дякую, шановне товариство, дорогі друзі. Сказати, що я зворушений, це мало сказати. Я якось ніколи не вирізняв себе серед тих, хто працює, не вирізняю і сьогодні я був би насправді незмірно щасливий, якби цю Премію отримав кожен із тих, хто претендує, це справді так. Ну, але вже, як вийшло так, то я щиро дякую громаді міста Львова, засновникам цієї Премії, дякую членам журі, дякую всім тим, хто мене вивів на дорогу до знання…” – зазначив лауреат Премії Андрій Содомора.

Нагадаємо, Премія міста літератури ЮНЕСКО – щорічна всеукраїнська літературна Премія, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний чи перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу. Основними цінностями Премії є артикулювання цінностей людяності, прокладання мостів порозуміння, підтримка свободи слова і самовираження, міжкультурна комунікація та виховання толерантності.

Ознайомитись з Положенням про Премію міста літератури ЮНЕСКО можна за посиланням.  За додатковою інформацією просимо звертатися за телефоном:

+38 (032) 235 55 72 – відділ програм і проектів Управління культури Львівської міської ради.

Детальніше про проект : Премія міста літератури ЮНЕСКО