У Львові відбулися зйомки документального біографічного фільму Чубай. Говорити знову

Раді повідомити про те, що у Львові пройшли зйомки документального фільму про видатного львівського літератора Грицька Чубая. Телепроєкт під назвою «Чубай. Говорити знову» створюється компанією «ФІЛЬМ ПЛЮС» за фінансової підтримки Українського культурного фонду, а також офісу “Львів – Місто Літератури ЮНЕСКО”, який у 2019 році фінансово підтримав препродакшн фільму.

Режисером та продюсером телефільму є Михайло Крупієвський. Фільм матиме інноваційний формат і створюється на стику жанрів документального фільму та телевистави, дія якої розгортається в декораціях майстерні-підвалу Грицька Чубая. Відеопроєкція розсуває стіни майстерні та переносить глядача в час і простір, про який йдеться. Мета проєкту — розкриття світогляду Грицька Чубая, створення його образу та аналіз конфлікту митця із тоталітарним режимом. Ініціатором створення телепроєкту є донька Грицька Чубая — Соломія Чубай. Формально ведучим, а по суті провідником по життю Грицька Чубая буде український поет Сергій Жадан. Так само як і Грицько Чубай, Сергій Жадан є не тільки поетом, він є місіонером. Сергій сьогодні, як і Грицько Чубай у свій час, змінює контекст свого існування: він читає свої вірші на фронті, створює радіо, є волонтером, доводить суспільству власну незалежну думку, називаючи речі своїми іменами. Сергій пройде коридорами життя Грицька Чубая і матиме можливість замислитись над ним з відстані часу.

Саме сьогодні, через майже 40 років після смерті Грицька Чубая, його поезія знову стає актуальною і викликає зацікавленість молоді, яка знаходиться у вічному пошуку відповідей на екзистенційні філософські питання. Його поезія, як стиснута пружина, розпрямляється і підштовхує наш розум до розуміння суті речей. Про  Грицька Чубая у фільмі розповідатимуть його друзі — сьогодні видатні поети, письменники, художники, філософи, які були свідками його життя і творчості, члени родини поета: Галина Чубай, Тарас Чубай, Соломія Чубай, Василь Герасим’юк, Юрій Брилинський, Микола Рябчук, Роман Кісь, Орест Яворський, Роман Готра, Юрій Винничук, Ігор Калинець, Богдан Стельмах, Влодко Кауфман, Йосип Іванкевич, Катерина Немиря, Святослав Максимчук, Мирослав Греділь.

Прем’єра фільму відбудеться у день народження Грицька Чубая 23 січня 2021 року на телеканалі «ЕСПРЕСО».