Світовий День Поезії у Львові

 

Львів – Місто літератури ЮНЕСКО прийняло участь у святкуванні світового Дня Поезії.  

 

21 березня у Мережі Міст Літератури ЮНЕСКО відбулись акції, присвячені Світовому Дню Поезії, затвердженому ЮНЕСКО в 1999 році. Глобальні святкування, традиційно, організовувало Місто літератури Гранада (Іспанія), обравши темою “Возз’єднання людей”. 

Поезія – унікальна. Адже саме завдяки поезії ми плекаємо дух творчості по всьому світу. За цей рік ми як ніколи відчули необхідність єднання. Єднання між літературою та іншими сферами креативності, єднання між людьми різних поколінь, єднання між собою та наше єднання із самими собою. Святкуванням поезії в контексті возз’єднання ми доводимо вищесказане, висловлюємо пошану локальним поетам та класикам, промуємо читання, писання та вивчення поезії, а також нагадуємо про важливість літератури та поезії як підґрунтя для перетворення у інклюзивне та  стале суспільство.

Львів святкував поезії, організувавши поетичний марафон “Третє Місце: Об’єднуючи людей” у партнерстві із Центральною Бібліотечною Системою для дорослих Львівської ОТГ. 

 

“Як в слів, окутаних у нашу уяву, що б’ють просто просто в ціль, у поезії є незрівнянна сила. Це – сила, що вибиває нас із повсякденності та нагадує про ту красу, що оточує нас, а також про стійкість людського духу.”

– Одрі Азолей, Генеральна директорка ЮНЕСКО, з приводу Світового Дня Поезії 2020. 

 

Міста Літератури ЮНЕСКО продемонстрували свою ініціативність та креативність, організувавши спільні та індивідуальні події та проєкти. Ми даємо змогу нашим авторам бути почутими, побаченими та зрозумілими, декламуючи слова солідарності, надії та стійкості у важкі часи пандемії. 

Світовий День Поезії в інших Містах Літератури ЮНЕСКО.