#standwithUkraine

Українські письменники в Ноттінгемі

Львів – Місто літератури ЮНЕСКО онлайн в гостях у Five Leaves Bookshop ☺ 
Учасниками розмови стали Оксана Луцишина та Джон МакҐреґор. Модерує Ірина Старовойт.
Долучитись до розмови можна буде за посиланням https://cutt.ly/GBHr9HB
ВАЖЛИВО! Для українських слухачів перегляд прямого ефіру – безкоштовний, тож, коли обиратимете квитки, беріть ті, що з 0 £.
Розповімо трішки більше про учасників:
💥Джон МакҐрегор – британський письменник. В 2002 році його перший роман увійшов до довгого списку Букерівської Премії, він став наймолодшим номінантом в історії. Згодом, його було номіновано ще декілька разів – в 2006 та 2017 роках. В 2012 році його роман Even the Dogs отримав відзнаку the International Dublin Literary Award. Видання “The New York Times” назвало автора “злим британським письменником”.
💥Оксана Луцишина – письменниця, поетка, перекладачка, викладачка Техаського університету в місті Остін, США. Лауреатка премій “Гранослов”, “Привітання життя”, “Благовіст” та Фундації Ковалевих. Викладає українську мову і східноєвропейські літератури. Перекладає з української на англійську в тандемі з нью-йоркською письменницею Оленою Джеггінз.
💥 Ірина Старовойт – модераторка події. Літературознавиця, поетка, кандидатка філологічних наук, культурологиня. Запрошена викладачка й дослідниця в університетах Польщі, Швеції, Нідерландів. Членкиня Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників та PEN Ukraine.

Книги для українців в Англії

Палац Хоткевича, York Ukrainian Society та ГО “Фундація креативних ідей” збирають книги для українців.

До збору приймається дитяча та доросла література українською мовою.

Зібрані книги відправляться до Великої Британії, а саме – міста Йорк. Зараз українська громада там налічує приблизно 300 дітей та дорослих, проте, її чисельність зростає.

Харків – місто музики ЮНЕСКО продовжує співпрацю з містами Креативної мережі

Харків – місто талановитої, креативної молоді, яка створює наше майбутнє.

 

Заради підтримки нашого українського народу, неподільності України, підтвердження іміджевого та репутаційного статусу міста в мережі ЮНЕСКО наразі реалізується серія антивоєнних інформаційно-музичних акцій від міста Харкова, як учасника креативної мережі ЮНЕСКО.

Головна мета –  інформування населення міст Європи про реальний стан війни з РФ в Україні, стан креативної сфери у Харкові під час війни, стійкості населення, діяльності міської влади, комунальних підприємств та залучення допомоги від європейських країн.

 

В рамках співпраці, міста, які входять до креативної мережі ЮНЕСКО, здійснили підтримку даної ініціативи.  Міста Креативної мережі ЮНЕСКО долучились до ініціативи. Так, у Катовіце та Варшаві (Польща), Гельсінкі (Фінляндія), Таллінні (Естонія) та інших європейських містах відбулись благодійні виступи сучасного кросовер-оркестру Prime Orchestra. Концерт у Таллінні відбувався на День Міста, а його почесними гостями стали Президент та Прем’єр-міністр Естонії та мер міста.

На заходах по світу керівництво міст та посли країн активно виражали свою підтримку. Вони наголошували на тому, що мистецтво України вже давно інтегровано в світову культурну спільноту та по-справжньому дивує сучасністю підходів у візуальній та інформаційній подачі у музиці.

У всіх містах також презентували відео-ролик про місто-герой Харків та те, яким воно було до і стало після війни, а також виконали гімн України в сучасній обробці та українські пісні, як символ єдності та популяризації української культури.

 

Довідка.
Приєднуючись до мережі міста зобов’язуються ділитися своїми найкращими практиками та розвивати партнерські стосунки з громадським та приватним секторами та підтримувати їх, створювати спільні міжміські та міжнародні проекти, обмінюватися досвідом та залучати фінансову допомогу. Також міста зобов’язуються посилювати роль культури та креативності для реалізації Порядку денного ЮНЕСКО в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.
Проект було створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Мiністерства закордонних справ, національної комісії України у справах ЮНЕСКО, профільних департаментів міста та області, із залученням креативних міст мережі ЮНЕСКО та разом із представниками креативного сектору міста Харків.