Прифронтовий фестиваль на Донеччині матиме продовження в серці Львова

Нью-йоркський літературний фестиваль відбувся у жовтні 2021 року в прифронтовому смт Нью-Йорк на Донеччині. А вже цієї зими матиме продовження у Львові – в рамках проєкту “Зима разом: зустрічі з ньюйоркцями”.

Для дітей, які завітають до Львова, освітня подорож є призом за перемогу в конкурсі есе для старшокласників “У пошуку справжніх історій”. П’ятьох переможців львівська письменниця Вікторія Амеліна оголосила у Нью-Йорку на Донеччині ще восени.

Талановиті школярки – а всі переможниці дівчата – побачать зимовий Львів, а головне – неформально поспілкуваються з успішними людьми, які реалізували себе в Україні. Зокрема, з дітьми зустрінуться головна редакторка “Видавництва Старого Лева” Мар’яна Савка; актор театру і кіно Олег Онещак; літературознавиця та викладачка УКУ Ірина Старовойт; співзасновниця IT-компанії EdPro Наталя Табачин;  програмна директорка Bookforum Софія Челяк, директор Школи Вільних і Небайдужих Олесь Пограничний;  проректор УКУ Олег Яськів;  старший віцепрезидент компанії SoftServe Олександр Амелін та перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

 

“П’ятеро переможниць, яких скоро можна буде зустріти в театрах та музеях Львова, дуже різні, але більшість з них найбільше цікавляться літературою та мистецтвом. Як свій майбутній фах вони розглядають журналістику та психологію і ще ніколи не бували у Львові. Двоє з дівчат народилися в Донецьку, але після окупації переселилися на український бік – до смт Нью-Йорк за кілька кілометрів від лінії розмежування. Наймолодшим учасницям 13 років, а це означає, що фактично все своє свідоме життя вони прожили поруч з лінією фронту”, – пояснили організатори.

У четвер, 13 січня, гості з прифронтового Нью-Йорка виступатимуть в “Дзизі”. Діти читатимуть уривки зі своїх есе, в яких йдеться про їхнє містечко, родини і, звісно, досвід війни. У вечорі також візьмуть участь контрабасист Марк Токар та відомі поети й поетки, зокрема Галина Крук, Остап Сливинський, Катерина Міхаліцина та Олексій Чупа.

Організаторки сподіваються, що талановиті діти, які виросли в прифронтовому селищі, відчують, що у Львові їм раді.

Екскурсії Львовом для переможниць конкурсу провадитиме Максим Мартин, який є не лише істориком, але й захищав Україну в складі Збройних сил України під Маріуполем. 

Крім Львова, діти відвідають і Київ. 

Голоси підлітків з Донеччини також прозвучать на Радіо Культура,  Громадському Радіо та Радіо Свобода. 

Проєкт “Зима разом: зустрічі з ньюйоркцями” є частиною програми Нью-йоркського літературного фестивалю у 2022 році.

Довідка. Нью-Йоркський літературний фестиваль відбувся 2-3 жовтня на Донеччині за кілька кілометрів від лінії фронту. Фокусною темою першого фестивалю організатори обрали “Справжні імена. Справжні історії”. Учасниками стали зокрема Сергій Жадан, Тамара Горіха-Зерня, Галина Крук, Галина Вдовиченко, Марк Токар, Олена Стяжкіна, Ольга Герасим’юк, Олексій Чупа, Олена Гусейнова, Тетяна Пилипець, Сашко Дерманський.

Текст: Прес-служба Нью-Йоркського Літературного Фестивалю.