Проекти

Місто натхнення.Література
Путівник унікального формату поєднав у собі авторські тексти про Львів, короткі довідки про тих, хто творив і досі творить літературний терен міста.

83 Міжнародний Конгрес ПЕН у Львові
У 2017 році Львів – Місто літератури ЮНЕСКО приймав понад 200 письменників, редакторів та гостей з 69 ПЕН-центрів зі всього світу на щорічному зібранні ПЕН .

Літмапа
Літературна мапа – це ще одна можливість знайомства з відомими людьми, які писали та поширювали літературу у Львові. Карта відкриває нові та пригадує забуті імена місцевих письменників і видавців, які жили в нашому місті чи були з ним пов’язані.

UnderLitMove
Вже звично офіс “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО” долучається до щорічного Book Forum у Львові. У 2019 році наша команда запросила гостей з інших Міст літератури на перший мікроз’їзд.

Проект “Чубай.Україна.Любов. POETY”
Легендарний львівський поет, мистецтвознавець Григорій Чубай у 2019 році мав би святкувати свій сімдесятирічний ювілей. В пам’ять про свого батька культурна та громадська діячка Соломія Чубай спільно з партнерами та командою офісу Міста літератури ЮНЕСКО впродовж 2019 року творили новий мистецький проект. “Чубай. Україна. Любов” – це запис музичного альбому гурту “Джалапіта” пісень на вірші Грицька Чубая, а також сучасних поетів, яких надихає творчість львівського митця.

Щорічний міський фестиваль “Місто, що надихає”
Фестиваль “Місто, що надихає” щороку стає своєрідним “звітом” про проведену діяльність команди офісу Міста літератури за цілий рік, а також відзначенням одержання Львовом статусу Міста літератури ЮНЕСКО.

Серія заходів “Годинник б’є всіх” 110 років від дня народження Станіслава Єжи Леца
З нагоди 110-ліття визначного культурного діяча ХХ століття Станіслава Єжи Леца спільно з польськими літературними та культурними діячами було організовано серію освітньо-популярних заходів під спільною назвою “Годинник б’є всіх”.

(Не)забуті імена літературного Львова. Сезон 1
(Не)забуті імена - аудіовізуальний проект, втілений у багатосерійному блозі, що у ньому відомий львівський літературознавець, перекладач та історик Андрій Павлишин розкриває історії письменників, що жили або творили у Львові

Голоси свободи
Голоси свободи - спец програма від офісу «Львів - Місто літератури ЮНЕСКО» в рамках 25 Форуму Видавців у Львові, що складається з читань іноземних авторів їх рідною мовою, а також загальної дискусії на тему свободи.

LEMinarium
LEMinarium - це проект-креативне дослідження ідей відомого філософа, футуролога та фантаста Станіслава Лема та пропонує окрему освітню програму для підлітків: про технології, мистецтво, міста майбутнього, роботів і людей.

Літературне Шатро у Місті літератури
Літературне шатро - це поетично-музичний захід з українською та кримсько-татарською поезією, створений для популяризації літератури через практики поєднання музики і поезії різних культур, зокрема музики Джаміля Карікова та поезії Андрія Селецького.

Премія міста літератури ЮНЕСКО
Премія міста літератури ЮНЕСКО – щорічна всеукраїнська літературна Премія, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний чи перекладний художній твір українською мовою.

Перекладацький ворк-шоп LitTransformer (8-18.07.2019)
LitTransformer – унікальна 10-денна перекладацька майстерня.
Впродовж 10 днів учасники-перекладачі з усього світу мали змогу перекладати тексти з різних мов за унікальною методикою під керівництвом Арона Ажі.