З нагоди 110-ліття визначного культурного діяча ХХ століття Станіслава Єжи Леца спільно з польськими літературними та культурними діячами було організовано серію освітньо-популярних заходів під спільною назвою “Годинник б’є всіх”. Серія заходів тривала 2 дні та почалася урочистостей з нагоди 110 річниці дня народження Станіслава Єжи Леца в Палаці Потоцьких. На публічній дискусії “Лец сьогодні. Спадщина, місце у культурі, політичний контекст” поговорили про життя та творчість визначного культурного разом із Андрієм Павлишиним, Аґнєшкою Косінською, Лідією Коською та сином Станіслава – Томашем де Туш-Лецом. На другий день, видатна дослідниця і експертка з питань творчості Станіслава Єжи Леца Лідія Коська з міста Кракова (Польща) представила фундаментальну працю “Лец. Автобіографія слова”. Книга вийшла 2015 року у Варшаві у видавництві Єврейського історичного інституту. 

Ще більше дізнатися про Станіслава Єжи Леца яким він був з уст родини відвідувачам допомогла розмова із сином письменника – Томашем де Туш-Лецом.

 

Завдяки реалізації такого проекту ми мали змогу ознайомитися із творчістю Станіслава Єжи Леца “зсередини”, шляхом розмов із родиною митця, аналізу його творчості закордонними літературознавцями та спільних обговорень життя та творчості літератора.