Легендарний львівський поет, мистецтвознавець Григорій Чубай у 2019 році мав би святкувати свій сімдесятирічний ювілей. В пам’ять про свого батька культурна та громадська діячка Соломія Чубай спільно з партнерами та командою офісу Міста літератури ЮНЕСКО впродовж 2019 року творили новий мистецький проект. “Чубай. Україна. Любов” – це запис музичного альбому гурту “Джалапіта” пісень на вірші Грицька Чубая, а також сучасних поетів, яких надихає творчість львівського митця. 

 

В рамках 26 BookForum в Національному драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся арт-вечір в якому взяли участь Соломія Чубай, Віктор Морозов та Сергій Жадан. Прозвучали твори класиків – Василя Стуса, Грицька Чубая, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Лесі Українки. А також твори сучасних українських митців – Наталії Білоцерківець, Сергія Жадана, Юрка Іздрика, Маріанни Кіяновської та Мар’яни Савки під акомпонемент симфонічного оркестру INSO-lviv та гурту “Джалапіта”.

Також відбулася презентація альбому-книжки POETY Соломії Чубай, яка включає 10 пісень-симфоній, написаних до культових текстів української літератури; поему Грицька Чубая “Вертеп” у виконанні Сергія Жадана, Віктора Морозова і Соломії Чубай, а також поему “Відшукання причетного” в авторському виконанні Грицька Чубая.