Нам не потрібні інші світи. Нам потрібні дзеркала / Лем 100

Львів – Місто літератури ЮНЕСКО об’єднується із Катовіце – Містом музики ЮНЕСКО для того, аби разом відсвяткувати сторіччя з дня народження Станіслава Лема у артистичній формі. Впродовж серпня митці Катовіце та Львова паралельно працюють над створенням муралів, присвячених творчості Лема.
У Львові мурал створюється художниками Віталієм та Сергієм Грехами на території Lem Station, зокрема на стіні компресорної підстанції, яку збудували в кінці 80-х років для створення підземного трамваю у Львові. Віталій та Сергій, або Dilkone та Feros є українськими художниками родом з Дрогобича. Маючи бекґраунд графіті та урбан середовища вони прийшли до створення робіт в публічному просторі. У кожного свій індивідуальних стиль і смак в мистецтві, проте вони часто працюють разом. За останні роки їхні роботи з’явились в багатьох містах України та за кордоном. Також вони займаються студійною творчою діяльністю працюючи з живописом та графікою та створюючи експозиційні проекти.
У Катовціе над створенням муралу працюють Megi Kopaniszyn та Michał Kopaniszyn з Kopaniszyn studio. Мегі та Міхал – пара художників, які займаються найрізноманітнішими мистецькими проєктами. Серед доробок митців: численні мурали, ілюстрації, а також анімаційні та документальні фільми, відеокліпи. Крім цього у пари є власна студія, яка спеціалізується на створенні продуктів віртуальної реальності.
Щоб дізнатися, яким буде кінцевий результат, що об’єднуватиме обидва мурали та для чого ми це робимо – запрошуємо на урочисте відкриття муралу, яке відбудеться 12 вересня о 18:30 на Lem Station. Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/2928613170721672/ 
Проєкт реалізується у співпраці офісів “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО” та “Катовіце – Місто музики ЮНЕСКО” за підтримки управління культури Львівської міської ради, Катовіце Місто Садів, Міського Палацу культури ім. Гната Хоткевича, ТзОВ “ЛемСтейшн”, Польського інституту в Києві, ГО “Львівський культурний центр” та Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору”.