Місто літератури ЮНЕСКО в Мілані

#містолітератури у Мілані підкорило силою слова та силою українців.

«Львів: сучасна українська література» – розмова про українську літературу та середовище в часи війни. Тож Богдана та Катя розповіли про те, що відчувають зараз культурні менеджери, письменники та перекладачі, видавці та читачі. Говорили про силу української мови та слова, про необхідність писати та видавати нові книги українською та, звісно, про те, як це важко – писати у часи війни.

Неможливо було не згадати й про письменників та письменниць, що зараз захищають нас на фронті,
про знищення української літератури – пошкоджений будинок «Слово», зруйновані бібліотеки та музеї, про спалені книжки.

В п’ятницю Настя Нечипоренко розповідала колегам з Італії про львівські бібліотеки та те, як вони функціонують в часи війни. Італійці були вражені тим, як швидко книгозбірні стали прихистками, а бібліотекарі – волонтерами, що допомогали та досі допомагають біженцям з житлом, харчуванням та інтеграцією.
Розповіла Настя також і про майбутнє бібліотек – про план відкрити нові простори:
✨ProFashion бібліотеку – новітню книгозбірню-майстерню, де поруч з книгами про моду можна буде спробувати себе у ткацтві на новеньких швейних машинках 🪡
✨Мистецьку бібліотеку – проєкт спільно з видавництвом ist publishing та Я галерея. Бібліотека на Шота Руставелі давно спеціалізується на мистецькій літературі, але тепер вона остаточно стане місцем концентрації творчості. Мистецька бібліотека буде місцем зустрічі книги та мольберта, де можна почитати про мистецтво та одразу ж ним зайнятись 🖼
З промовою підтримки України на події також виступили керівник Управління культури міста Мілан, а також представниця Українського консульства в Італії.

Та, звісно, говорили й про те, що, попри всі негаразди, ми – незламні і продовжуємо жити, говорити та творити для світу та наступних поколінь.