Літмапінг

Літературна мапа – це ще одна можливість знайомства з відомими людьми, які писали та поширювали літературу у Львові. Карта відкриває нові та пригадує забуті імена місцевих письменників і видавців, які жили в нашому місті чи були з ним пов’язані. Мапа об’єднала місця, де можна позичити, придбати, просто почитати чи написати книгу. Сюди нанесено найвагоміші локації літературного життя Львова, пам’ятники авторам і персонажам, тематичні музеї, книгарні, бібліотеки та кав’ярні.

NB! Ця мапа відображає лише частину літературного Львова. Це лише початок багатющої історії, яка для повноцінного охоплення вимагає щонайменше кілька десятків томів.

Видавництво концерну «Українська преса»

  1. Home
  2. »
  3. Слідами Івана Тиктора у Львові
  4. »
  5. Видавництво концерну «Українська преса»
Адреса:
вулиця Тадеуша Костюшка, 1а, Львів, Львівська область, Украина, 79000
Опис:

Концерн "Українська  преса", відомий також як концерн Івана Тиктора — за іменем його власника, ідеолога та натхненника, охоплював кілька періодичних видань та книжкових серій, спрямованих на різну аудиторію. Він відзначався широкою популярністю та комерційним успіхом.

Функції

Основою майбутнього концерну була газета "Новий Час", заснована з ініціативи Української військової організації 1923 року. Вона мала підтримати українське суспільство після поразки у війні з поляками за створення національної держави на теренах Східної Галичини. Від 1925 року видання повністю перебрав на себе Іван Тиктор. Відповідно до його переконань, розвиток видавничої галузі був одним із показників цивілізаційного успіху, тож свої зусилля він повсякчас спрямовував на створення нових видавничих проектів та розширення читацької аудиторії. Від 1932 року "Новий час" став другим українським щоденником на теренах Польської держави, взоруючись своїм форматом на європейські часописи. 1928 року було започатковано тижневик "Народна справа", орієнтований на селянство. Від 1932 року виходив суспільно-політичний часопис "Наш прапор" (спершу двічі, відтак тричі на тиждень). Також "Українська преса" видавала місячник для дітей "Дзвіночок" (від 1931), сатирично-гумористичний тижневик "Комар" (від 1933), орган українського сокільства "Сокільські вісті" (від 1928), двотижневик "Наш Лемко" (від 1934), місячник "Союзу Українок" "Українка" (від 1938). Ці видання проіснували аж до 1939 року. Крім того, виходили друком різноманітні календарі (найвідоміший з них — "Золотий колос", що регулярно виходив від 1930 року).

Серед книжок, поряд з такими масштабними проектами, як "Історія української культури" та "Всесвітня історія", з'являлися серійні видання: Бібліотека "Нового часу" (пізніше — "Українська бібліотека" як безкоштовний щомісячний додаток до газети), Бібліотека "Народньої справи", Аматорський театр "Нашого прапору", Бібліотека школярика та ін.