Літмапінг
Літературна мапа – це ще одна можливість знайомства з відомими людьми, які писали та поширювали літературу у Львові. Карта відкриває нові та пригадує забуті імена місцевих письменників і видавців, які жили в нашому місті чи були з ним пов’язані. Мапа об’єднала місця, де можна позичити, придбати, просто почитати чи написати книгу. Сюди нанесено найвагоміші локації літературного життя Львова, пам’ятники авторам і персонажам, тематичні музеї, книгарні, бібліотеки та кав’ярні.
NB! Ця мапа відображає лише частину літературного Львова. Це лише початок багатющої історії, яка для повноцінного охоплення вимагає щонайменше кілька десятків томів.
В’язниця «Бригідки»
У вересні 1939 році Львів окупували радянські війська і радянська влада далі використовувала «Бригідки» під тюремне приміщення. Офіційно в’язниця отримала назву «Тюрма № 4». До цієї тюрми більшовики відносили також і в’язницю на вул. Яховича (нинішня вулиця Академіка Кучера), де за часів Польщі знаходився Комісаріат державної поліції міста Львова. У червні-липні 1941 року, на часі відступу Червоної Армії на початку війни з Німеччиною, у Бригідках, як і в інших в'язницях Львова відбувалися масові розстріли органами НКВС політичних в'язнів. На Янівському цвинтарі біля поля № 55 є братська могила «Три хрести» — невідомих жертв тюрми «Бригідки». Поруч у 1990 року встановлено стилізований під березу пам'ятний хрест жертвам терору НКВС, які загинули у червні 1941 року.