Літмапінг

Літературна мапа – це ще одна можливість знайомства з відомими людьми, які писали та поширювали літературу у Львові. Карта відкриває нові та пригадує забуті імена місцевих письменників і видавців, які жили в нашому місті чи були з ним пов’язані. Мапа об’єднала місця, де можна позичити, придбати, просто почитати чи написати книгу. Сюди нанесено найвагоміші локації літературного життя Львова, пам’ятники авторам і персонажам, тематичні музеї, книгарні, бібліотеки та кав’ярні.

NB! Ця мапа відображає лише частину літературного Львова. Це лише початок багатющої історії, яка для повноцінного охоплення вимагає щонайменше кілька десятків томів.

Вулиця книгарів – вулиця Князя Романа (колишня Баторія)

  1. Home
  2. »
  3. Місця літератури
  4. »
  5. Вулиця книгарів – вулиця Князя Романа (колишня Баторія)
Опис:

До середини ХІХ ст. найбільш улюбленим місцем розташування книгарні для львівських книгарів залишалася пл. Ринок чи сусідні з нею вулиці як вул. Краківська.

Це можна пояснити розташуванням у цій частині міста великої кількості офісів та навчальних закладів.

Пізніше унікальним явищем в історії Львова стало формування так званої вулиці Книгарів, як не раз називають колишню вулицю Баторія (суч. вул. Князя Романа) дослідники.

На відносно невеликій вулиці упродовж майже 80 років були сконцентровані найвідоміші львівські книгарні та антикварні. У 1866-1944 років на вул. Баторія діяли 65 книгарень, іноді – по дві в кожному з будинків № 2 – 34.

Міський простір навколо вулиці від першої третини ХІХ ст. був насичений навчальними закладами різного типу – школами, приватними науково-виховними закладами, гімназіями, семінаріями.