Літмапінг

Літературна мапа – це ще одна можливість знайомства з відомими людьми, які писали та поширювали літературу у Львові. Карта відкриває нові та пригадує забуті імена місцевих письменників і видавців, які жили в нашому місті чи були з ним пов’язані. Мапа об’єднала місця, де можна позичити, придбати, просто почитати чи написати книгу. Сюди нанесено найвагоміші локації літературного життя Львова, пам’ятники авторам і персонажам, тематичні музеї, книгарні, бібліотеки та кав’ярні.

NB! Ця мапа відображає лише частину літературного Львова. Це лише початок багатющої історії, яка для повноцінного охоплення вимагає щонайменше кілька десятків томів.

Пам’ятник Тарасу Шевченкові просп. Свободи

  1. Home
  2. »
  3. Місця літератури
  4. »
  5. Пам’ятник Тарасу Шевченкові просп. Свободи
Адреса:
проспект Свободи, Львів, Львівська область
Опис:

Перші ініціативи спорудити пам'ятник Тарасові Шевченку у Львові виникали ще у кінці ХІХ століття (зокрема біля будинку НТШ на сучасній вул. Винниченка, 24). Протягом усього радянського періоду розглядалися варіанти встановлення монумента поетові. Рішення про спорудження пам'ятника ухвалили 22 червня 1987 року, але через нерезультативні конкурси його встановили вже у незалежній Україні.

Збір коштів та будівництво проводив Український громадський комітет під керівництвом Василя Іваницького. Скульптуру виготовили в Аргентині. Авторами пам'ятника були скульптори Андрій та Володимир Сухорські, архітектори — Юрій Диба та Юрій Кромей.