Літмапінг

Літературна мапа – це ще одна можливість знайомства з відомими людьми, які писали та поширювали літературу у Львові. Карта відкриває нові та пригадує забуті імена місцевих письменників і видавців, які жили в нашому місті чи були з ним пов’язані. Мапа об’єднала місця, де можна позичити, придбати, просто почитати чи написати книгу. Сюди нанесено найвагоміші локації літературного життя Львова, пам’ятники авторам і персонажам, тематичні музеї, книгарні, бібліотеки та кав’ярні.

NB! Ця мапа відображає лише частину літературного Львова. Це лише початок багатющої історії, яка для повноцінного охоплення вимагає щонайменше кілька десятків томів.

Наукове Товариство імені Шевченка (НТШ)

  1. Home
  2. »
  3. Місця літератури
  4. »
  5. Наукове Товариство імені Шевченка (НТШ)
Адреса:
вул. Володимира Винниченка, 26, Львів, Львівська область, Украина, 79000
Опис:

НТШ - українське наукове товариство, було засноване 1873 р. як Літературно-наукове товариство ім. Тараса Шевченка (від 1892 р. із зміною статуту воно отримало назву Наукового товариства ім. Т. Шевченка).
Від 1898 р. товариство розташувалося в будинку №26 на вул. Чарнецького (тепер В. Винниченка), спорудженому архітектором Міхалом Фехтером у 1880 р. В кам'яниці розташувалася канцелярія, друкарня, бібліотека, книгарня, музей, помешкання та творчі майстерні українських митців.
Однак місця не вистачало і в 1912 р. було додатково куплено сусідній будинок - № 24, споруджений 1838 р. архітекторами Йоганном Зальцманом та Флоріаном Ондеркою. Нині тут розташований відділ україністики Наукової бібліотеки ім. В. Стефаника.