Літмапінг

Літературна мапа – це ще одна можливість знайомства з відомими людьми, які писали та поширювали літературу у Львові. Карта відкриває нові та пригадує забуті імена місцевих письменників і видавців, які жили в нашому місті чи були з ним пов’язані. Мапа об’єднала місця, де можна позичити, придбати, просто почитати чи написати книгу. Сюди нанесено найвагоміші локації літературного життя Львова, пам’ятники авторам і персонажам, тематичні музеї, книгарні, бібліотеки та кав’ярні.

NB! Ця мапа відображає лише частину літературного Львова. Це лише початок багатющої історії, яка для повноцінного охоплення вимагає щонайменше кілька десятків томів.

Личаківське кладовище

  1. Home
  2. »
  3. Місця літератури
  4. »
  5. Личаківське кладовище
Адреса:
Личаківське кладовище вул. І. Мечникова, 33
Опис:

Найстарший з некрополів Львова
У другій половині XVIII ст. спеціальна державна комісія розпочала так зване впорядкування міст у Речі Посполитій.

Однією з умов була вимога позбутись розташування кладовищ в центрі міст. Для гідного поховання мешканців та перепоховання решток із старих кладовищ місто закупило розташовані на його околиці ґрунти німецьких колоністів Лютців. Саме тут і з’явилось Личаківське кладовище.

Понад 40 га. його території та десятки тисяч пам’ятників на них з 1998 р. перебувають під особливою турботою з боку реставраторів. Тут поховані такі видатні постаті світової культури, як Іван Франко, Марія Конопницька, Стефан Банах, Володимир Івасюк.

Після нападу Росії на Україну в 2014 р. поруч із польськими та українськими військовими меморіалами з часу першої половини ХХ ст. створено нове кладовище для українських героїв, що загинули на східному фронті.