IV щорічний міський фестиваль “Місто, що надихає. Історії”
Перший день видався дуже насиченим. Відкриттям фестивалю став майстер-клас від Анастасії Левкової “Як розговорити письменника”, а арт-програма почалась із розмови про реальність історії, учасниками якої стали Петро Яценко, Василь Кметь та Оксана Дарморіз.Під час першого дня фестивалю кожен знайшов щось особливо цікаве для себе, як, наприклад, читання Андрія Содомори, або ж майстер-клас під назвою “Які книжки колись напишуть про бандитський Львів” від Ярини Боренько.
Завершив перший день натхнення поетично-музичний вечір за участі Інни Баштової та гурту Очеретяний Кіт. І звісно ж, протягом усього дня функціонувала розважально-пізнавальна дитяча зона, де діти (і дорослі) могли не лише подивитись мультфільми з Басею та просто відпочити, але й прийняти участь у творчих літературних майстер-класах.
Натомість другий день розпочався із розповідей наших запрошених партнерів з Харкова, які розповіли нам про реконструкцію Харківського ЛітМузею. Приміщення музею – колишній готель, та це не завадило креативним працівникам облаштувати приміщення та простір навколо нього як сучасне та комфортне місце. Звісно ж, ми не могли не запросити наших нових побратимів в Мережі креативних міст – Місто Літератури ЮНЕСКО Одесу. Ганна Дудник, представниця робочої групи проекту, розповіла про історію подачі аплікації, трошки про Одесу, а також про плани міста на найближчі чотири роки. До слова, плани дуже і дуже амбітні. Не обійшлось і без іноземних гостей. представниця Краківського Фестивального Бюро, Кракова – Міста Літератури, Ела Фолтиняк розповіла про проект Планета Лем, креативний літературний простір, що втілиться у життя у 2021 році. Станіслав Лем – особлистість тісно пов’язана як з Краковом, так і зі Львовом, що лишень доводить те, що не випадково ми опинились пліч-о-пліч в одній креативній мережі. Дискусія з представниками трьох міст опісля допомогла розставити всі крапки над “і” та розглянути загальні перспективи розвитку креативної мережі в Україні.
Звісно ж, насиченою була арт-програма другого дня фестивалю. Відвідувачі мали змогу проникнутись поезією під час заворожуючого перформансу від Літературного роз’єднання “Грань”, а після, надихнутись читаннями Ольги Поворозник та Остапа Сливинського. Літературно-музичне дійство від Тараса Прохаська та Марка Токара не залишило байдужим нікого, навіть найвибагливіших слухачів. Заключною нотою фестивалю стала презентація фільму про Грицька Чубая від Михайла Крупієвського та Соломії Чубай. А тоді, Соломія заспівала, під аккомпономент Джалапіти та Рококо. Як і першого дня, постійно функціонувала дитяча зону з майстер-класами та Басею.
А також партнерська програма потішила відвідувачів надзвичайно цікавою презентацією проекту “Franko from A to Z” від Дому Франка в лиці проектної менеджерки Тетяни Продан. Було дуже літературно, і ми вже з нетерпінням чекаємо наступного фестивалю!