Харківський Prime Orchestra продовжує благодійний тур Європою на підтримку України

Виступи кросовер-оркестру Prime Orchestra з Харкова відбулися у німецькому регіоні Нижня Саксонія. Музиканти зіграли благодійні концерти в Ганновері, Айнбеку, Оснабрюку та Вольфенбюттелі. Всі ці міста прихистили багатьох українців з початку військової агресії РФ.

На своїх заходах Prime Orchestra не лише виконували світові хіти та українську музику у власному симфонічному аранжуванні, а й демонстрували відео квітучого розвинутого та прогресивного Харкова до 24 лютого і що сталося з рідним містом внаслідок вторгнення РФ, розповідали європейцям про жахіття війни, що бачили на власні очі, залучали допомогу Україні та Харкову.

Цей етап проєкту Stand With Ukraine почався з Ганноверу – Міста Музики мистецької мережі UNESCO Creative Cities. Саме такий статус наприкінці 2021 р. отримав і рідний для оркестрантів Харків.

«Після того, як 24 лютого в Україні вибухнула жорстока війна, німецька комісія UNESCO опублікувала заяву, рішуче засудивши цей напад з боку Росії, – заявив Голова Нацкомісії мережі UNESCO Creative Cities у Німеччині Роман Лукшайтер, відкриваючи концерті у Ганновері. – Протягом декількох днів до неї приєдналися 40 комісій UNESCO з інших країн по всьому світу, які висловили свою солідарність з Україною».

Музиканти провели ряд зустрічей з керівництвом регіонів, де побували, а концерти оркестру відвідали Голова німецької Нацкомісії мережі UNESCO Creative Cities та очільники міст, які виступали з промовами на підтримку України.

«Ми однозначно солідарні з Україною у її прагненні зберегти державний суверенітет. Хочемо висловити особливу підтримку своїм колегам з українських міст», – заявив бургомістр Ганноверу Томас Херманн.

«Ми повинні підтримувати український народ. Музика – це універсальна мова, яка втручається, коли нам не вистачає слів. Вона відкриває наші серця представникам усіх національностей і може створити мир між людьми» – підкреслила голова Айнбеку Сабіна Міхалек

«Глядачі приєдналися до гуманітарної допомоги для Харкова, який серйозно постраждав під час жахливої війни, яка наразі триває. Мені дуже приємно, що Оснабрюк зміг доєднатися до благодійної акції харківських музикантів на землі Нижня Саксонія» – перед початком музичної частини заходу заявила Катарина Пьотер, бургомістр Оснабрюка.

 

Також у Вольфенбюттелі музиканти Prime Orchestra відвідали музичну гімназію Theodor-Heuss-Gymnasium, де дали майстер-клас та поспілкувалися з юними талантами.

Prime Orchestra дякує Німеччині за гостинність, шалену підтримку на концертах, та допомогу Україні, яка кожного для боронить демократичні цінності і має бути в сім’ї вільних європейських народів. Благодійний тур Stand With Ukraine продовжиться вже скоро по іншим європейським містам.

Ініціатива реалізована за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, профільних департаментів міста та області із залученням креативних міст мережі ЮНЕСКО та разом із представниками креативного сектору Харкова.