Харків – місто музики ЮНЕСКО продовжує співпрацю з містами Креативної мережі

Харків – місто талановитої, креативної молоді, яка створює наше майбутнє.

 

Заради підтримки нашого українського народу, неподільності України, підтвердження іміджевого та репутаційного статусу міста в мережі ЮНЕСКО наразі реалізується серія антивоєнних інформаційно-музичних акцій від міста Харкова, як учасника креативної мережі ЮНЕСКО.

Головна мета –  інформування населення міст Європи про реальний стан війни з РФ в Україні, стан креативної сфери у Харкові під час війни, стійкості населення, діяльності міської влади, комунальних підприємств та залучення допомоги від європейських країн.

 

В рамках співпраці, міста, які входять до креативної мережі ЮНЕСКО, здійснили підтримку даної ініціативи.  Міста Креативної мережі ЮНЕСКО долучились до ініціативи. Так, у Катовіце та Варшаві (Польща), Гельсінкі (Фінляндія), Таллінні (Естонія) та інших європейських містах відбулись благодійні виступи сучасного кросовер-оркестру Prime Orchestra. Концерт у Таллінні відбувався на День Міста, а його почесними гостями стали Президент та Прем’єр-міністр Естонії та мер міста.

На заходах по світу керівництво міст та посли країн активно виражали свою підтримку. Вони наголошували на тому, що мистецтво України вже давно інтегровано в світову культурну спільноту та по-справжньому дивує сучасністю підходів у візуальній та інформаційній подачі у музиці.

У всіх містах також презентували відео-ролик про місто-герой Харків та те, яким воно було до і стало після війни, а також виконали гімн України в сучасній обробці та українські пісні, як символ єдності та популяризації української культури.

 

Довідка.
Приєднуючись до мережі міста зобов’язуються ділитися своїми найкращими практиками та розвивати партнерські стосунки з громадським та приватним секторами та підтримувати їх, створювати спільні міжміські та міжнародні проекти, обмінюватися досвідом та залучати фінансову допомогу. Також міста зобов’язуються посилювати роль культури та креативності для реалізації Порядку денного ЮНЕСКО в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.
Проект було створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Мiністерства закордонних справ, національної комісії України у справах ЮНЕСКО, профільних департаментів міста та області, із залученням креативних міст мережі ЮНЕСКО та разом із представниками креативного сектору міста Харків.