Участь Львова – Міста літератури ЮНЕСКО у 25 Міжнародному книжковому фестивалі “Зелена хвиля” в Одесі

У 2019 році Одеса стала Містом літератури ЮНЕСКО і вже втретє офіс “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО” приймає активну участь Міжнародному книжковому фестивалі “Зелена хвиля”, який цьогоріч був 25-м та проходив 5-8 серпня в різноманітних локація міста.

В рамках першої події з програмного циклу “Новий вимір свободи слова”, в якій взяли участь 12 спікерів, були і представники Львова – перекладач, письменник та літературознавець Остап Сливинський та менеджерка міжнародних проєктів та комунікацій офісу «Львів — Місто літератури ЮНЕСКО» Анна Хрякова.

Колеги з 25 Міжнародного книжкового фестивалю “Зелена хвиля” записали основні думки наших львівських представників.

Остап Сливинський:
“Обмеження свободи слова — крайня міра. Це така дуже радикальна терапія важкої хвороби — коли ми мусимо вдаватися до цього засобу задля того, аби врятувати життя. Так, ми нашкодимо людині певною мірою, але більше здобудемо, ніж нашкодимо. І приблизно так, як тимчасово шкідливу, але, в остаточному рахунку, корисну терапію, я сприймаю будь-яке обмеження свободи слова.Без цього ми навряд чи зараз зможемо рухатись – в тому стані, в якому ми зараз як суспільство перебуваємо. Зла, мови ненависті в публічному просторі в нас зараз дуже багато, більш ніж то було десь 10-15 років тому.”

Анна Хрякова:
“- У свободи слова є проблема — її недостатній розголос повсюди. Ми з вами є представниками певного середовища, але хотілося б говорити про ту саму свободу слова, виходячи з цього середовища. Щоб говорити про неї і там, де здавалось, говорити про неї і не потрібно… Але ж потрібно говорити про це всюди!” – висловлюється Анна.
Друга серія фестивалю “Зелена хвиля” відбудеться 7 – 16 жовтня 2021 року в Одесі.
Світлини та джерела з facebook-сторінки фестивалю: https://www.facebook.com/greenwaveod