#standwithUkraine

Премія Львова міста літератури ЮНЕСКО

Премія Львова – міста літератури ЮНЕСКО 2022-2023 розпочинає прийом заявок.

 

Премія Львова – міста літератури ЮНЕСКО – щорічна всеукраїнська літературна нагорода. Літературну премію присуджує місто Львів. Прийом заявок триватиме з 24 січня до 24 березня 2023 року.

Розмір основної грошової нагороди становить 150 тисяч гривень, а також у 2023 році спеціальна номінація присуджується за твір, що є художньої та/або документальною рефлексією російсько-української війни та розмір грошової нагороди становить 100 тисяч гривень.

 

The main requirements:Твір автора має відповідати загальноприйнятим гуманістичним цінностям, його зміст не повинен ображати чи принижувати честь та гідність українського народу, пропагувати сепаратизм і колабораційну діяльність, та відповідати вимогам чинного українського законодавства.
Не прийматимуть до розгляду твори з ознаками плагіату та/або з порушенням авторського права.
– Номінантів можуть висувати видавництва, книгарні, бібліотеки, громадські, професійні, творчі організації, а також культурні та освітні установи різних форм власності, що в своїй статутній діяльності мають напрям “література”, “культура” та “освіта”.

Твори подаються в наступних напрямках:

 

– Основна Номінація. Завершений оригінальний твір, виданий в 2021-2022 роках в українських видавництвах українською мовою.
– Спеціальна Номінація. Твір, що є художньої та/або документальною рефлексією російсько-української війни українською мовою, що побачили світ в період з 1 березня до 31 грудня 2022 року.
Твір може бути завершеним, виданим та/або завершений/опублікований (загально чи частково) на загальнодоступних веб-ресурсах (включаючи соціальні мережі).
Подати заявку: https://forms.gle/dHexv7hFgyfK4urH9
Кінцевий термін подачі аплікацій: 24 березня 2023 року о 23:00
Наголосимо, що один подавач може висувати більш ніж одну книгу в різних номінаціях. Однак при поданні на Премію двох та більше книг та творів, кожну/кожен з них необхідно оформлювати окремою заявою.
У разі виникнення питань пишіть на пошту creative.city.lviv@gmail.com для консультації

Українські письменники в Ноттінгемі

Львів – Місто літератури ЮНЕСКО онлайн в гостях у Five Leaves Bookshop ☺ 
Учасниками розмови стали Оксана Луцишина та Джон МакҐреґор. Модерує Ірина Старовойт.
Долучитись до розмови можна буде за посиланням https://cutt.ly/GBHr9HB
ВАЖЛИВО! Для українських слухачів перегляд прямого ефіру – безкоштовний, тож, коли обиратимете квитки, беріть ті, що з 0 £.
Розповімо трішки більше про учасників:
💥Джон МакҐрегор – британський письменник. В 2002 році його перший роман увійшов до довгого списку Букерівської Премії, він став наймолодшим номінантом в історії. Згодом, його було номіновано ще декілька разів – в 2006 та 2017 роках. В 2012 році його роман Even the Dogs отримав відзнаку the International Dublin Literary Award. Видання “The New York Times” назвало автора “злим британським письменником”.
💥Оксана Луцишина – письменниця, поетка, перекладачка, викладачка Техаського університету в місті Остін, США. Лауреатка премій “Гранослов”, “Привітання життя”, “Благовіст” та Фундації Ковалевих. Викладає українську мову і східноєвропейські літератури. Перекладає з української на англійську в тандемі з нью-йоркською письменницею Оленою Джеггінз.
💥 Ірина Старовойт – модераторка події. Літературознавиця, поетка, кандидатка філологічних наук, культурологиня. Запрошена викладачка й дослідниця в університетах Польщі, Швеції, Нідерландів. Членкиня Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників та PEN Ukraine.

Книги для українців в Англії

Палац Хоткевича, York Ukrainian Society and ГО “Фундація креативних ідей” збирають книги для українців.

До збору приймається дитяча та доросла література українською мовою.

Зібрані книги відправляться до Великої Британії, а саме – міста Йорк. Зараз українська громада там налічує приблизно 300 дітей та дорослих, проте, її чисельність зростає.