Цьогоріч за Премію Львова — міста літератури ЮНЕСКО позмагаються 76 робіт.

Премія Львова — Міста літератури ЮНЕСКО — найбільша літературна премія, яка присуджується міською владою в Україні. Премію засновано для вшанування і надання суспільного резонансу творам сучасної літератури, які артикулюють цінності людяності і будують мости порозуміння, підтримують свободу слова та самовираження, міжкультурну комунікацію та виховання толерантності. Розмір основної грошової нагороди становить 150 тис грн. Також положенням передбачено дві спеціальні відзнаки в розмірі по 25 000 грн.

До номінації приймалися оригінальні або перекладні твори, які були вперше опубліковані українською мовою у 2019 році. Також до переліку технічних вимог належать повністю та коректно заповнена аплікаційна форма, а також надана згода автора для участі у відборі.

До подальшої участі у Премії за результатами технічного відбору обрано 76 книг, серед яких є книги як великих, так і маленьких видавництв, громадських організацій, бібліотек. Тут сусідствують відомі бестселлери та ще поки невідомі романи, проза, поезія та [не]дитяча казка.
Про те, хто саме боротиметься за 150 тисяч гривень – згодом…