Наша історія

У грудні 2015 року Львову надано статус Міста Літератури ЮНЕСКО. Як частина глобальної Мережі Креативних Міст ЮНЕСКО, ми ставимо за основну мету захист свободи слова та самовираження, шляхом розвитку та створення нових сенсів в літературному житті міста, що, в свою чергу підсилює Міжнародну Мережу Креативних Міст ЮНЕСКО, в особливості, Мережу Міст Літератури ЮНЕСКО. Яким  чином нам це вається? Звісно, шляхом участі в, або ж організації різноманітних локальних, національних та міжнародних заходів та проектів. 

Основними напрямками підтримки від ЮНЕСКО стануть міські проекти, спрямовані на розвиток читання, літературної творчості та видавничої справи. Реалізовуватися все буде за рахунок міського бюджету та інвесторів, спонсорів, донорства і грантів, а також міжнародних фінансових ініціатив. Крім того, запроваджується Перша міська премія для авторів книг та упродовж року буде проведено низку заходів, зокрема: підтримка книговидання і перекладів у Львові, відкриття літературних ініціатив, спрямованих на вимушено переміщених осіб та учасників АТО на Сході України; проекти для читачів третього віку, дітей та підлітків.

Мережа креативних міст ЮНЕСКО створена 2004 року; всі її учасники співпрацюють над проектами в сфері розбудови індустрії культури, обміну досвідом із організації подій та розробки планів економічного розвитку міст в тісному партнерстві із локальними та міжнародними форматами подій і активностей у сфері розвитку суспільства і культурного життя міст-учасників.