V Міський фестиваль Місто, що надихає. Перетворення

V Міський фестиваль “Місто, що надихає Перетворення” відбувся!
Ми обговорили декілька дійсно цікавих тем, важливих в українському та міжнародному контекстах, в онлайн форматі зустрілись із колегами та просто друзями, а також, завдяки вам, напрацювали цікаві стратегії!
Отож, згадаймо, як відбувся наш фестиваль:

У п’ятницю 27 листопада ми послухали історії з інших Міст літератури – Кракова, Ноттінгема та Любляни, а також обговорили цікаві питання з представниками українських фестивалів, які цьогоріч відбулися в офлайн форматі – Покровської книжкової толоки з Чернігова, Toloka art-book fest з Запоріжжя та літературного фестивалю “Фронтера”, який відбувався у Луцьку. У вас є можливість послухати записи наших розмов за посиланнями.

“City of Support. City of Refugee. City of Literature” Facebook .  Підтримка та захист – чи це не найважливіше, особливо зараз? Актуальна, в сучасних умовах, розмова з тими, для кого захист – одна з ключових ідей та дій. На зв’язку – офіс Міста Літератури ЮНЕСКО та Міста Захисту ICORN.

“Seems like we need to talk”. У Міжнародній Мережі Міст Літератури ЮНЕСКО 39 міст. Звісно, нам добре відомо про те, як важливо говорити один з одним, та деколи обставини не на нашому боці. Як сприяти комунікації в такій великій мережі – розмова про важливість комунікації із Містами літератури ЮНЕСКО – Ноттінгемом і Любляною.

“Фестивалі офлайн”. Онлайн-обговорення про те, як відбувалися цьогорічні літературні фестивалі в Україні в офлайн форматі. В ефірі – директорка Літературно-мистецький фестиваль Toloka Олена Заставна, директорка літературного фестивалю “Фронтера” Елла Яцута та керівниця Покровської книжкової толоки – Людмила Зіневич. Модераторка – літературознавиця та культурна менеджерка Анастасія Левкова.

А у суботу, 28 листопада мали нагоду заглибитися в розповіді про проєкти Міста літератури Манчестер і знову послухати історії про українські фестивалі, які цьогоріч відбулися в онлайн форматі  – Місяць авторських читань у Львові, літературно-перекладацький фестиваль Translatorium, Форум Видавців у Львові, Міжнародний Книжковий Фестиваль Book Space та Книжковий Арсенал. Записи з розмов другого дня за посиланнями.

Манчестер – Місто літератури ЮНЕСКО – місто, в якому спілкуються майже двомастами мовами!
Лишень уявіть собі, що кожен другий дорослий та кожна четверта дитина знає ще якусь мову, крім англійської. Манчестер – справжнє місто різноманітності. І, найголовніше, що цю різноманітність тут поважають і святкують. Різ Вільямс коротко розповів про святкування Міжнародного Дня рідної мови у Манчестері.

“Фестивалі онлайн”. Онлайн-обговорення про те, як відбувалися цьогорічні літературні фестивалі в Україні в онлайн форматі. В ефірі – Євгенія Нестерович – прес-директорка Місяця авторських читань у Львові, Таня Родіонова – директорка літературно-перекладацького фестивалю “Translatorium” , програмна директорка Форуму Видавців – Софія Челяк, арт-директорка книжкового фестивалью “Book Space” – Вікторія Наріжна та головна координаторка Книжкового Арсеналу – Юлія Козловець. Модерувала зустріч літературознавиця та культурна менеджерка Анастасія Левкова.

Також, ми б хотіли все ж таки привідкрити для вас трошки закулісся локальної програми нашого фестивалю. Цьогорічна локальна програма була присвячена обдумуванню того, якими мають бути наступні чотири роки Львова як “міста літератури ЮНЕСКО”. Протягом тижня ми провели 3 робочі групи, онлайн, офлайн та суміжні і настратегували багато всього потрібного на наступні чотири роки, щоб Львів був найкращим Містом літератури з можливих.

Ми не зупиняємось у перетворенні, то ж чекайте на нас наступного року!