ICORN

ICORN є незалежною організацією, міст і регіонів, які надають притулок письменникам і художникам, що перебувають у небезпеці, захищають свободу слова та демократичні цінності і сприяють розвитку міжнародної солідарності. ICORN захищає письменників, поетів, художників, музикантів, правозахисників, видавців, аби вони, як і раніше, могли вільно виражати себе та досягати своїх аудиторій у новому і безпечному місці у звичний для них спосіб та за допомогою цифрових засобів масової інформації.
Навесні 2017 року Львів почав працювати над підготовкою аплікації до Мережі ICORN. Цим проектом працює Офіс “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО”, із робочою назвою “Місто захисту”.  

Впродовж цього часу було проведено описані нижче заходи.

“Мотиваційна конференція щодо вступу Львова до Мережі ICORN”, 18 вересня, у рамках проведення 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові. Захід відбувався англійською мовою, за участі міжнародних делегатів Мережі ICORN та представників влади міста Львова, спікерами Конференції стали:

Хельге Лунде (Helge Lunde), виконавчий дирекор Мережі ICORN;

Юстина Йохим (Justyna Jochym), координаторка програми “Краків – Місто літератури ЮНЕСКО”;

Роберт П’ясковскі (Robert Piaskowski), директор програм “Краків – Місто літератури ЮНЕСКО” та “Краків – Місто ICORN”;

Данута Ґлондис (Danuta Glondys), координаторка літературної резиденції у Кракові “Villa Decius”;

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку;

Богдана Брилинська, очільниця Офісу “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО”.

координатори Конференції: Божена Закалюжна (інформаційне наповнення) та Павло Білик (логістика).
    До участі були запрошені представники влади міста Львова, правозахисники та активні громадяни. Захід відбувався двочастинно: у першій частині слухачі мали змогу почути презентації спікерів, у другій – задати питання, обговорити почуте, висловити свою думку щодо можливості вступу Львова до Мережі ICORN та запропонувати свою особисту чи інституційну підтримку у процесі підготовки аплікації.
    “Місто захисту”, мотиваційний захід для вступу Львова до мережі ICORN, що відбувався два дні – 20-21 листопада. До участі були запрошені представники влади міста Львова та громадських організацій у сферах правозахисту, роботи з біженцями та переселенцями, митці та активні громадяни.

У перший день відбулася інформаційна сесія: ​”​Чому Львів може це зробити?​”​, яка містила такі питання як:

  • і​сторична актуальність ​Мережі ICORN для Львова​;
  • ре​пре​зентація ​Мережі: історія виникнення та сучасний стан​;
  • загрози, які можуть виникнути при вступі до Мережі.

    У другий день було проведено воркшоп для напрацювання ​”​дорожньої ​мапи​”​ вступу Львова до ICORN​:

  • ​​розгляд головних загроз для вступу: законодавство, фінансування, рівень безпеки міста та інше;
  • ​​​робота в групах над напрацюванням методів нейтралізації загроз;
  • ​​формування “дорожньої мапи” для вступу в Мережу.

Координатор заходу – Офіс “Львів  – Місто літератури ЮНЕСКО”.

У близькому часі (попередньо 29 березня) планується проведення події, робоча назва якої “Місто захисту: правовий спектр”. До заходу будуть запрошені практикуючі юристи та представники правозахисних організацій, які у форматі дискусії повинні будуть обговорити та скласти робочий алгоритм правового оформлення теоретичного резидента ICORN у Львові (у тому числі такого, що вважається злочинцем у своїй державі).

Мережа ICORN створена 2006 року, від моменту заснування працює спільно міжнародною організацією письменників ПЕН-Клуб. Учасниками Мережі ICORN вже є Амстердам, Барселона, Брюсель, Франкфурт, Осло, Краків, Рейкявік, Копенгаген, Мехіко та ще 60 інших міст по всьому світу.

– Ще з ХХ ст., Париж приймає біженців з усього світу, творчу інтелігенцію і митців. Права людини та свобода вираження формує ядро цінностей міжнародної стратегії нашого міста.
Бути членом ICORN, приймаючи письменників, журналістів і митців у небезпеці, є основою і важливим символічним виконанням наших зобов’язань.
Анн Ідальго, Мер Парижа

Рекомендуємо відвідати офіційний сайт мережі ICORNThank you for your application!
We will contact you shortly
Lorem ipsum dolor.